Kartepe’ye Nasıl Gidilir?

kartepeye nasıl gidilirValizler, mangal, her şey hazır. Peki, Kartepe’ye nasıl gidilir?

Tatil için hala vaktiniz var ise bizim de size hayır diyemeyeceğiniz bir önerimiz var. Kartepe. Kocaeli ilimize bağlı 2008 yılında birkaç beldenin birleşmesi sonucu ilçe statüsünü kazanmış olan Kartepe sizi ağırlamak için beklemekte. Hayatın kargaşasında, iş hayatının stresinde, yoğunluğunda kaybolup gitmek üzere iseniz İstanbul’a sadece 100 km. yani 1,5 saat uzaklıkta olan Kartepe sizi tüm bu yorgunluktan, yoğunluktan ve stresten kurtarmak için bire bir tatil cenneti. Doğa ile baş başa tamamen tabiatın içerisinde kuş ve su seslerinin arasında, gürültüden çok uzak, sessiz ve sakin bir tatili hak ettiniz çünkü bu yıl çok çalıştınız ve çok yoruldunuz. Peki, Kartepe’ye nasıl gidilir, Kartepe, İstanbul’dan gitmek isteyenler E5 ya da TEM Otobanı üzerinden ulaşabilme imkânına sahipler. TEM Otobanı üzerinden gelecekseniz eğer İzmit doğu çıkışından çıkarak Sakarya yönüne doğru döndükten sonra Sapanca ayrımından içeri girmelisiniz, 6 km sonra Maşukiye’de olacaksınız, 15 km sonra ise Kartepe’ye ulaşmış olacaksınız. Eğer E5 Kara yolu üzerinden gelecekseniz İzmit’ten 7 km sonra Sapanca ayrımından girmelisiniz ve 8 km sonra Maşukiye’ye, 15 km sonra ise Kartepe’ye ulaşmış olursunuz. İstanbul dışından gelecekseniz, Kocaeliile Kartepe arası 25 km’dir ve özel araç ile 30 dakika civarı sürmektedir. Sakaryaile Kartepe arası 58 km’dir ve özel araç ile ortama olarak 1 saat kadar sürmektedir. Başkent Ankara ile Kartepe arası yaklaşık olarak 354 km uzaklıktadır ve yine özel aracınız ile yaklaşık olarak 4 saat civarı sürmektedir. İzmirilimiz ile Kartepe arası 470 km mesafededir ve yine özel araç ile 6 saat 30 dakika civarında sürmektedir. Bursa ile Kartepe arası ise yaklaşık olarak 147 km’dir ve özel araç ile yaklaşık olarak 2 saat 15 dakika kadar sürmektedir. Bu doğa harikası yere yani Kartepe’ye nasıl gidilir sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Aslına bakıldığında Ege ve Marmara’da yer alan pek çok ilimize oldukça yakındır. Daha uzak mesafelerden gelmeyi düşünüyor iseniz eğer Uçak bir alternatif teşkil edebilir. Çünkü İstanbul Sabiha Gökçen Hava Limanı, Kartepe’ye sadece 80 km. uzaklıktadır.

Kartepe ulaşım nasıl sağlarım diye düşünüyorsunuz ancak aracınız ile gitmek istemiyorsunuz. Kartepe’ye otobüsler aracılığı ile de ulaşım mümkündür. Kocaeli’ye sefer düzenleyen otobüs şirketleri ile otogara gelmeden İzmit şehir içi E5 yolunda inerek, oradan da Maşukiye otobüslerine binerek Maşukiye’ye gidebilirsiniz. Ankara’dan gelecek olan Kartepe severler ise Sapanca’da inerek oradan Maşukiye’ye gelebilirler. İster uçak ile ister otobüs ile isterseniz de özel aracınız ile hem Maşukiye’ye hem de Kartepe’ye ulaşım imkânınız mevcuttur. Kartepe muhteşem manzarası ve pek çok faaliyete ev sahipliği yapmasından dolayı mutlaka ziyaret edilmesi ve gezilmesi gereken bir doğa harikasıdır.

VN:F [1.9.22_1171]
Puan
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Kartepe'ye Nasıl Gidilir?, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Sosyal Medya
Kategori: Ulaşım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>